Když je občas člověk ve správný čas na správném místě (canisterapeutická služba u automobilové nehody)

Ve svých článcích jsem se dosud vypisovala ze zážitků a zkušeností, které se třeba daly alespoň trošku předpokládat – z hodin canisterapie, jejíž program jsem si předem sama připravila a tak se dal předpokládat i výsledek. Každému se ale stane občas i něco s čím ani ve snu nepočítá.

Když se mi nechtělo jít domů obvyklou trasou a chtěla jsem se před ohlašovaným ochlazením a dešti s Bárou pořádně projít - zvolila jsem cestu jinou. Jen jsme přešli silnici, projelo – spíš prořítilo – se auto, které veliká rychlost vymrštila ze silnice a po několika vrtulích zkončil v příkopě na střeše. Přiznám se, že jsem se ve všech okamžicích nedívala jak auto plachtí, ale pak jsem se sebrala a utíkala k autu. Vytáhli jsme s okolními přibíhajícími lidmi řidiče i spolujezdkyni – oba v šoku ale po svých došli k nedaleké zídce, a zavolali veškerou možnou pomoc včetně rodičů. I v těchto složitých a psychicky náročných chvílích bylo vidět, jak je přítomnost psa důležitá a zlomová. Oba zranění si celou dobu hladili moji Báru, nechávali se od ní olizovat a tiskli se k ní. Sama jsem se nabídla. že tam s nimi zůstaneme s Bárou celou dobu co budou chtít a psa jsem jim nechala plně k dispozici. Jak se postupně probírali z šoku, brečeli, třásli se, zjišťovali že je něco i bolí, povídali páté přes deváté …… a já poslouchala, mluvila na ně. Tahle služba skončila asi po hodině, kdy jednoho odvezla sanitka a druhého rodiče a na místě zůstala jen policie a hasiči. Oba hrozně děkovali, Bára pro ně podle jejich slov byla pes štěstíčko…. Když všechno skončilo, došli jsme do nejbližšího parku, a já se složila na lavičku a rozdýchávala to, co člověk v krizovou chvíli tají před těmi, kterým chce nějak pomoct. A vy – co mě neznáte, vězte, že jsem anděl s neuvěřitelně uklidňujícím hlasem a moje Bára je pes pro štěstí – tak se o nás v šoku vyjádřili ti dva mladí blázni, kteří se po havárii podruhé narodili.

Soňa a Bára, Vysoké Mýto 28.5.2007

Novinky

Tradiční

školení canisterapeutů a zkoušky canisterapeutických psů

12.9.2020

od 9 - cca 17 hod.

Restaurace Tropical v České Skalici 

Školení je pro všechny zdarma, stačí jen vyplnit přihlášku a zaslat na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (přihláška i více informací je na našich stránkách www.canisterapeuti.cz případné dotazy směřujte na výše uvedený email)

Program školení:  

- přednáška veterináře

-   seznámení s canisterapií

-   zkušenosti členů + promítání fotografií a videí

-   přednáška odborných pracovníků

-   výchova a výcvik psů

-   zkoušky psů

 

(Další informace budou přidávány postupně)