Něco o nás

Občanské sdružení CANISTERAPIE vzniklo v roce 2008. (Dle zákona v r. 2017 změněno na Canisterapie z.s. - zapsaný spolek) Hlavním sídlem se stalo náchodsko. Jak už sám název napovídá, věnujeme se canisterapii a věcí kolem ní. Spolupracujeme se zkušenými kynology z Kynologického centra Sultán na Rýzmburku a nebráníme se i další spolupráci s jinými canisterapeutickými organizacemi. Naše sdružení je sice nové, ale zakládající členové nejsou v canisterapii žádnými nováčky. Byli jsme dříve členy Canisterapeutického svazu, se sídlem v Poličce, ale pro značnou vzdálenost a rozdílné názory jsme byli nuceni založit nové občanské sdružení. Máme mezi sebou jak odborníky na výchovu a výcvik psů, tak zkušené canisterapeuty, kteří rádi poradí v oblasti canisterapie. Jsme sice malé sdružení ale každým rokem na tradičním setkání uvítáme pár nových členů a už teď máme zastoupení ve více krajích.Máte-li zájem pomáhat i ostatním, máte-li čas na pravidelné návštěvy a máte vhodného pejska (kterého si dopředu otestujeme), můžete k nám přihlásit.

Ještě jedna důležitá informace – za canisterapii nebereme žádné peníze tj. nečekejte výdělečný „kšeft“, ale spíš koníčka, který vás bude stát čas a někdy i peníze. Ze své zkušenosti můžeme říct, že canisterapie je úžasný koníček, který vás pohltí a kterému se musíte věnovat naplno. Canisterapie nezabírá hned, ale za delší dobu a nečekejte zázraky. Jako odměna vám bude úsměv a radost, kterou vy a váš pes budete rozdávat tam, kde osud k lidem nebyl příznivý. To je to jediné, co od svých klientů dostáváme a to nejkrásnější, co nám můžou dát! Naším cílem je odvádět kvalitní práci a propagovat canisterapii s krédem „s láskou a bez rozdílů“.

Novinky

Tradiční

školení canisterapeutů a zkoušky canisterapeutických psů

12.9.2020

od 9 - cca 17 hod.

Restaurace Tropical v České Skalici 

Školení je pro všechny zdarma, stačí jen vyplnit přihlášku a zaslat na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (přihláška i více informací je na našich stránkách www.canisterapeuti.cz případné dotazy směřujte na výše uvedený email)

Program školení:  

- přednáška veterináře

-   seznámení s canisterapií

-   zkušenosti členů + promítání fotografií a videí

-   přednáška odborných pracovníků

-   výchova a výcvik psů

-   zkoušky psů

 

(Další informace budou přidávány postupně)