Bambiriáda 2008

Dne 23.5.2008 jsme se zúčastnili v Náchodě na Bambiriády.
Je to jakási obdoba dětských dnů. Tady se prezentovaly různé organizace, která naplňují volný čas dětí a mládeže.
Byli tam:
Pionýři – ukázky lezení na stěny, po upevněných pneumatikách a sjezd lanovkou
Junáci -  stavění stanů, sekání a řezání dřeva apod.
Výroba keramiky, výroba sáčků ze čtverců papíru naplněných pilinami a pomalované podle vlastní fantazie. Provedení míčku pomocí hokejek slalomovou dráhou do branky.
Ukázka zadržení pachatele.
Jízda na koních.

Canisterapie.

To byla naše záležitost. Opět tam byla Barča s Terezkou, já se Sullou a Jitka Erlebachová. Jitka již předem postavila svůj vlastní velký stan, jako ochranu před sluncem nebo naopak před deštěm. Tentokrát to byl ten déšť. Připravili jsme si různé pomůcky, mašličky na vázání, otázky na soutěžní odpovídání, látkové figurky zvířátek, míčky, činky, obojky, vodítka, ale i karimatky na polohování – dnes se ale nedělalo, obrázky na rozdávání apod.p1010599Když k nám děti přišly, dostaly razítko na vstupenku, to dělala Zdena, potom si vytáhly otázku, přečetly si ji a odpovídaly. Všechny otázky se týkaly psů, jejich života apod.  Potom přidělávaly obojky, vodítka a procházely se s pejsky. Nebo vázaly mašličky na různé části těla, nebo nasazovaly pejskům paruky. Velký zájem byl o závod v běhu společně se psy a také o podlézání psů.

Velmi vydařený den, od 9 do 17 hod.
Mgr. Helena Fixová

Novinky

Tradiční

školení canisterapeutů a zkoušky canisterapeutických psů

12.9.2020

od 9 - cca 17 hod.

Restaurace Tropical v České Skalici 

Školení je pro všechny zdarma, stačí jen vyplnit přihlášku a zaslat na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (přihláška i více informací je na našich stránkách www.canisterapeuti.cz případné dotazy směřujte na výše uvedený email)

Program školení:  

- přednáška veterináře

-   seznámení s canisterapií

-   zkušenosti členů + promítání fotografií a videí

-   přednáška odborných pracovníků

-   výchova a výcvik psů

-   zkoušky psů

 

(Další informace budou přidávány postupně)