Bambiriáda 2009

Letos stejně jako v minulém roce jsme se zúčastnili v pátek 5.června Bambiriády v Náchodě.
Bohužel nám dopoledne nepřálo počasí, střídal se déšť s lijákem a větrem. Vítr byl tak silný, že nám 2x porazil stůl na kterém jsme měli desku s informacemi a s propagací naší canisterapeutické činnosti. Desku jsme tedy opřely o stan a pracovalo se dál.
I přes nepříznivé počasí byly u našeho „stánku“ stále děti, školní i ty maličké s maminkami. Měli jsme připravené otázky a úkoly, které si děti vytahovaly a podle pokynů pak prováděly zadané činnosti. Uvazovaly mašličky na různé části těla pejska, nandávaly různé obojky a odpovídaly na různé otázky jako např. kde se pejskům měří teplota, jakou tělesnou teplotu má člověk a jakou pes, čím se pes krmí, jak se mu správně podává piškot, nebo měly vyjmenovat psí rasy,  pojmenovat psy patřící do společenských, loveckých nebo pracovních plemen apod.sullaV blízkosti stanu jsme vyznačili takovou malou překážkovou dráhu (projít s pejskem kolem stolu, přejít lavici, přeskočit  připravenou tyč a projít slalomem, prolézt tunel) tedy pochopitelně pro psa.
Ty nejmenší děti moc bavilo prolézat tunelem a mazlit se se psem, ty větší pak s chutí vodily Sullu a dávaly jí základní povely, jako sedni, lehni, čekej, zůstaň a podej pac. Odvedly si ji asi 10 m přes cestu, daly povel čekej a pak ji přivolávaly, měly velkou radost, když na jejich zavolání přiběhla, předsedla a na další povel si sedla k noze.
Dělali jsme také, k velké radosti především Sully, granulování a hledání ukrytých piškotů.
Děti si také skládaly puzzle, házely míček do koše a podobně.
I přes nepřízeň počasí odcházely od nás děti spokojené a některé nutily rodiče, aby se k nám ještě vrátily.
Rozhodně to byl příjemně strávený den a všichni jsme byli unaveni, ale spokojeni.

Novinky

Tradiční

školení canisterapeutů a zkoušky canisterapeutických psů

12.9.2020

od 9 - cca 17 hod.

Restaurace Tropical v České Skalici 

Školení je pro všechny zdarma, stačí jen vyplnit přihlášku a zaslat na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (přihláška i více informací je na našich stránkách www.canisterapeuti.cz případné dotazy směřujte na výše uvedený email)

Program školení:  

- přednáška veterináře

-   seznámení s canisterapií

-   zkušenosti členů + promítání fotografií a videí

-   přednáška odborných pracovníků

-   výchova a výcvik psů

-   zkoušky psů

 

(Další informace budou přidávány postupně)