Canisterapie ve venkovské ZŠ a MŠ

pict0492

Až do letošního října jsem nikdy nebyla provádět canisterapii ve školce a škole se zdravými dětmi a s mojí Bárou jsme byli jako doma ve stacionářích a nemocnicích.  Pak přišla i tato nabídka a já váhala zda ji vůbec přijmout, jestli to zvládneme a jak vůbec přistoupit k normálním zdravým dětem? 038Návštěvě předcházela pečlivá příprava jak z naší strany tak se strany učitelky v mateřské školce. Návštěva byla domluvena pro všechny děti najednou – bylo to sice jen asi dvacet dětí ale od těch nejmenších po páťáky. Nejdřív jsem jim vysvětlila co s Bárou umíme, kam chodíme a vysvětlila co nás čeká. Také bylo důležité určit napovědu – paní učitelku, ke které si mohlo dítě dojít pro správnou odpověď když nevědělo (snažila jsem se vyeliminovat vykřikování a překřikování a dost se mi to povedlo protože přeci při křiku pejska bolí uši :-). Posadili jsme je do dvou řad a s učitelkou se domluvili že budou seřazeni od nejmenších ve školce a od těch „méně“ chytrých ve škole – a to jen proto abych si mohla vymýšlet přiměřeně „těžké“ úkoly.022 Menší děti vybíraly stejné barvy ze stavebnic, stavěly komíny, zapínaly zipy a knoflíky jmenovaly večerníčkové figurky... A ty větší pak měly zapínat patenty, vázat mašle, počítat psí nohy a znát veterináře nebo podlézt psa. Za každý splněný úkol se pejsem pohladil, odměnil... Překvapením pro mě bylo, že školáci neumí vázat tkaničku protože přeci nosí boty na suchý zip...Nakonec jsme zkusili jako atrakci hledání granulí v dlaních.
Myslím že jsme to zvládli – nejen podle dárečků které jsme od dětí dostali, nejen podle toho, že nás děti obsypaly na závěr jak mravenci a nechtěli pustit ale také podle toho, že  jsem se dozvěděla, že ve škole řeší, jestli není Bára na prodej nebo jestli bych jim aspoň nevycvičila jejich domácí pejsky :-)
Všichni tedy byli spokojeni, děti zjistili že pejsci jsou hodní, snad si pamatují, že se musí nejdřív zeptat než si hafana pohladí a já vím, že to příště snad zase zvládneme...
Soňa a Bárapict0509

Novinky

Tradiční

školení canisterapeutů a zkoušky canisterapeutických psů

12.9.2020

od 9 - cca 17 hod.

Restaurace Tropical v České Skalici 

Školení je pro všechny zdarma, stačí jen vyplnit přihlášku a zaslat na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (přihláška i více informací je na našich stránkách www.canisterapeuti.cz případné dotazy směřujte na výše uvedený email)

Program školení:  

- přednáška veterináře

-   seznámení s canisterapií

-   zkušenosti členů + promítání fotografií a videí

-   přednáška odborných pracovníků

-   výchova a výcvik psů

-   zkoušky psů

 

(Další informace budou přidávány postupně)