Canisterapie s Vanilkou

S Vanilkou se od konce záři 2011 věnujeme dětem z místního Dětského domova v Horní Čermné. Scházíme se v prostorách evangelické fary jednou za dva týdny. Jsme tedy úplně na začátku a zatím mám z toho velmi dobrý pocit. Chodí 6 dětí ve věku od 7 do 11 let, holky i kluci. Program si připravuju sama, ale celou dobu je se mnou některá z tet nebo farář, který děti zná. Zatím jsme se navzájem poznávali, děti se učily chovat ke psu, hráli jsme hry, zpívali a naposledy jsme si vytvořili ruční papír na naši kroniku.
    Doposud jsou děti velmi nadšené z Vanilky. Strašně s ní chtějí hrát hry na schovávanou. Jsou velmi živí. Opravdu je nebaví dělat dlouho jednu činnost, proto jsou činnosti kratší a je jich více. K Vanilce se ale chovají pěkně. Pomáhají se stavbou boudičky, přinášejí vodu, česají ji tak, že ji spíše kartáčem hladí. Vanilka jejich kontakt vyhledává. Doufám, že spokojenost ze všech stran bude ještě dlouho trvat.Deti 1-6    Deti 1-4

    Navštěvujeme také Domov pro seniory v Lanškrouně, také jednou za dva týdny. Setkání s pejskem je pro všechny vybrané klienty příjemným zpestřením dne.dd2 Těší se na ni. Podle možností si k nim Vanilka lehá nebo sedá, aby se jí mohli dotýkat. Často ji odmění pamlskem. Česají ji. Pes je, jak je dobře známo, dobrým tématem k rozhovorům. Proto se většina z lidí rozpovídá o svých zvířatech.

                                Lenka Hajzlerová

Novinky

Tradiční

školení canisterapeutů a zkoušky canisterapeutických psů

12.9.2020

od 9 - cca 17 hod.

Restaurace Tropical v České Skalici 

Školení je pro všechny zdarma, stačí jen vyplnit přihlášku a zaslat na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (přihláška i více informací je na našich stránkách www.canisterapeuti.cz případné dotazy směřujte na výše uvedený email)

Program školení:  

- přednáška veterináře

-   seznámení s canisterapií

-   zkušenosti členů + promítání fotografií a videí

-   přednáška odborných pracovníků

-   výchova a výcvik psů

-   zkoušky psů

 

(Další informace budou přidávány postupně)